Návod k pluginu

Ako funguje darovacie tlačítko?

 

Darovacie tlačítko je jednoduchý plugin-doplnok pre rozšírenie prehliadača, ktorý vás bude informovať priamo v prehliadači, v ktorých e-shopoch môžete svojím nákupom podporiť neziskovú organizáciu, projekt či školu. 

 

Ako si pridať darovacie tlačítko-plugin

Pridajte si plugin podľa vášho prehliadača z oficiálnej stránky prehliadača. Stačí kliknúť na niektorý z nasledujúcich odkazov.

Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/givenio/amaegjccccajmhnbcbeagblpdccimoeh?hl=sk

Návod pre nový plugin pre Chrome nájdete tu: NÁVOD

 

Mozilla Firefox: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/givenio/

Internet Explorer: http://dobravec.info/download/dobravec_sk.exe

Po pridaní pluginu do prehliadača sa zobrazí úvodný výber organizácie / projektu / školy, ktorú chcete podporovať.

 

Ak máte záujem o informácie, akou sumou ste organizácii prispeli, zadajte svoj e-mail. Po zadaní údajov je inštalácia dokončená a plugin sa spustí v pozadí.


Čo plugin robí?

Plugin beží v pozadí, čo znamená, že nie je vidieť akúkoľvek jeho činnosť. Plugin spolupracuje s vašim prehliadačom, a keď sa dostanete na webové stránky e-shopu, zobrazí sa informácia, že daný e-shop podporuje vami vybranú organizáciu a koľko percent alebo akú čiastku v € poskytuje pre organizáciu z vašich nákupov.


Ako to robí?

Ak plugin detekuje, že sa nachádzate v e-shope, v ktorom môžete podporiť organizáciu, v hornej časti okna sa zobrazí lišta s informáciami, koľko % alebo akú sumu v € partner poskytuje a ktorú organizáciu nákupom podporíte. Kliknutím na tlačidlo “Chcem podporiť” sa načíta web e-shopu a pridá do URL adresy číslo organizácie, ktorú podporujete (ktorú ste si vybrali počas inštalácie). Napr. www.eshopy123.sk/?aid=123456789_10023456789. Spôsob pridávania čísla organizácie do URL môže byť pri jednotlivých e-shopov rozdielny.

 


Sú moje dáta v bezpečí?

Plugin nezbiera a ani nikde neposiela žiadne údaje o vašej histórii prehliadania webu. Plugin vás len informuje o navštívení e-shopu, v ktorom môžete podporiť organizáciu.

Ak ste zadali počas úvodného výberu svoj e-mail, nebudeme Vás spamovať reklamnými e-mailami. Budeme vám zasielať informácie o Vašom príspevku pre organizáciu a dôležité informácie o tom, čo je nové. Ak by ste sa však rozhodli, že už nechcete prijímať informačné e-maily, môžete sa kedykoľvek odhlásiť z odberu.

Chýba Vám tu niečo? Napíšte nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.